Książki
Książki, wszystko co zdarzyło mi się przeczytać w wydaniu papierowym jak i elektronicznym.

Wygnanie i królestwo – Albert Camus – nowy przekład, fragmenty
„Wygnanie i królestwo” Albert Camus, Wydawnictwo PIW, tłumaczenie Anny Wasilewskiej

Podróż na Wschód, Hermann Hesse
Często wydaje mi się, że całe dzieje powszechne nie są niczym innym, jak książką z obrazkami, w której ukazane jest najgwałtowniejsze i najbardziej ślepe pragnienie ludzkie: pragnienie zapomnienia.

Aldous Huxley Nowy wspaniały świat
Aldous Huxley, Nowy Wspaniały Świat „Jeden ze studentów uniósł rękę; choć rozumie w pełni, dlaczego ludzie z kasty niższej nie

John Maxwell Coetzee Życie i czasy Michela K.
J. M. Coetzee jest jednym z moich ulubionych pisarzy, książki które tworzy zawsze mają w sobie to coś, co sprawia, iż trudno zapomnieć bohaterów wykreowanych przez autora. Nieraz mam wrażenie, iż w jego twórczości więcej jest podpatrzonego świata, niż kreacji. RPA ma za sobą trudny okres, pełen dyskryminacji i przemocy, która do dnia dzisiejszego nieraz z impetem wkracza w codzienne życie mieszkańców tego przepięknego kraju.

Moienzi Nzadi. U wrót Konga | Rzeka pochłaniająca wszystkie inne rzeki, Tadeusz Dębicki
Tadeusz Dębicki (1902-1952). Moienzi Nzadi. U wrót Konga. Niewątpliwie jest to perełka sprzed lat, która dzięki wydawnictwu Dowody na Istnienie dostała szansę, by zaistnieć na rynku wydawniczym.

Susan Sontag – Choroba jako metafora, AIDS i jego metafory
„Natura też nie tworzy ani ocen, ani wartości. Te twory po prostu są sobą, trwają i działają tak, aby to trwanie kontynuować…”

Max Blecher
Max Blecher Zdarzenia w bliskiej nierzeczywistości, Wydawnictwo Pogranicze, rok wydania 2013.

Mistrz z Petersburga John Maxwell Coetzee
Wciągająca lektura, warta przeczytania, jednak nie uznałabym jej za najlepsze dzieło w dorobku Coetzeego.

Wiek żelaza | John Maxwell Coetzee
„Życie, powiedział Marek Aureliusz, wymaga umiejętności zapaśnika, nie tancerza. Stanie na własnych nogach jest wszystkim, nie potrzeba pięknych kroków.”

Pod kołami z biografią w tle – Hermann Hesse
„Jakże pięknie rozwinął się mały Giebenrath! Niemalże sam, z własnej woli zaniechał wałęsania się i zabaw. Od dawna już nie zdarzały mu się bezmylne wybuchy śmiechu w czasie lekcyj, pozwolił sobie również wyperswadować ogrodnictwo, chowanie królików i owo utopione wędkarstwo.
instagram:
Błąd: nie znaleziono kanału o identyfikatorze 1.
Przejdź na stronę ustawień kanału Instagramu, aby utworzyć kanał.